سفارش تبلیغ
صبا ویژن
بسم اللهِ الرَّحمن الرَّحیم
جامی از فرهنگ
صفحه اصلی ای میل مدیر وبلاگ شناسنامه مدیر وبلاگ
یادداشت‏های پراکنده‏ی یک نوجوان سی و هشت ساله
یک نگاه
 عکس از مهر نیوز

یک سخن
در باب عاشورا آنچه که عرض مى‏کنم - البته یک سطر از یک کتاب قطور است - این است که عاشورا یک حادثه‏ى تاریخىِ صرف نبود؛ عاشورا یک فرهنگ، یک جریان مستمر و یک سرمشق دائمى براى امت اسلام بود. حضرت ابى‏عبداللَّه (علیه‏السّلام) با این حرکت - که در زمان خود داراى توجیه عقلانى و منطقى کاملاً روشنى بود - یک سرمشق را براى امت اسلامى نوشت و گذاشت. این سرمشق فقط شهید شدن هم نیست؛ یک چیزِ مرکب و پیچیده و بسیار عمیق است. سه عنصر در حرکت حضرت ابى‏عبداللَّه (علیه‏السّلام) وجود دارد: عنصر منطق و عقل، عنصر حماسه و عزت، و عنصر عاطفه. (مقام معظم رهبری)

آرشیو
بازدیدها
  • امروز جمعه 100 اردیبهشت 3
  • بازدید کل 191440
  • بازدید دیروز 35249
  • بازدید امروز 5949
جمعه 86/3/25
جنگ‏های صلیبی در راه است

«یریدون لیطفؤا نورالله بأفواههم والله متمّ نوره و لوکره الکافرون» (1)

سند جنایت امریکای تروریست و جهان خوار 

به امریکا حق بدهید که این چنین وحشیانه، عمّّالش را به اهانت علیه مقدسات مسلمین بشوراند. امریکا اکنون در چند راهی ای گرفتار آمده که انتخاب هر کدام از این راه ها به ضررش تمام خواهد شد. وقتی رهبر نظام جمهوری اسلامی ایران هشدار دادند که عراق باتلاقی خواهد شد که امریکا در آن گیر خواهد کرد، به عقلشان نرسید که هشدار را جدی بگیرند! ماندن در عراق و کمک واقعی به پیشرفت عراق ، ماندن در عراق و ایجاد مزاحمت برای دولت آن کشور، خروج بی قید و شرط و حتی زمان بندی شده از عراق همه و همه گزینه هایی است که دولت بوش باید برایش هزینه بپردازد. از طرفی منفعل بودن در مرداب عراق، بیش از همه ی گزینه ها برای بوش خسارت دارد. جمهوری اسلامی روز به روز به اقتدارش افزوده می گردد، شیعیان و مسلمانان منطقه و عموم مردم دنیا روز به روز امریکا ستیزتر می گردند و پیوند دو دولت مردمی جمهوری اسلامی ایران و عراق هر روز مستحکمتر می گردد تا جایی که دولتمردان عراق علنی بر مواضع جمهوری اسلامی ایران (به ویژه در مورد کارداران ربوده شده) صحه می گذارند.

در چنین شرایطی بوش تصمیم می گیرد که از حالت انفعال خارج شود و با خشمگین کردن مسلمانان، زمینه را برای رسیدن به اهداف مقطعی و درازمدت مساعد گرداند. مهم‏ترین هدف مقطعی بوش، اختلاف افکنی بین مسلمانانِ شیعه و سنی است که هر بار متوجه می‏شود تیرش به خطا رفته است. بوش نمی داند که حتی اهل تسنن، خاندان پیامبر اعظم(ص) را محترم می شمارند و به ایشان علاقه دارند و تفاوت ایشان با شیعیان در قائل بودن مقام امامت برای اهل بیت(ع) است. این نوع رفتار غیر انسانی و مغایر با هنجارهای بشری، باعث بیداری حسّ  ِ «اهل بیت» دوستی ِ مسلمانانِ غیر شیعه می‏گردد و خیلی زود به اتحاد هر چه بیشتر مسلمانان می‏انجامد. البته جماعتی از شبه مسلمانان خوشحال می شوند و استکبار چون فراموش‏کار است، گاهی فراموش می کند که این گروه اندک از – به اصطلاح – مسلمانان، اسلامشان ساخته‏ی امریکا و انگلیس و رژیم صهیونیستی است! وهابیون انگلیسی و گروهک القاعده‏ی امریکایی، در حالی پایکوبی می کنند که قاطبه‏ی مسلمانان، اسلام ِ ایشان را اسلام ِ امریکایی و اسلام شیطانی می دانند و حتی امریکا با نسبت دادن این عمل وحشیانه به القاعده، در واقع به گناه خود اعتراف کرده است؛ چرا که اکنون دیگر، مسلمانان جهان می دانند که القاعده بخشی ویژه از ارتش امریکاست!

دلیل دیگر این اقدام ضد بشری و ددمنشانه از سوی دولت امریکا، این است که اساساً امریکا به عراق نیامده که خارج شود و گذر زمان این گمانه را به اثبات خواهد رساند. چندی پیش بوش علناً از جنگ‏های صلیبی سخن گفت که به توصیه‏ی سیاستمداران کشورش فوری آن را تغییر داد. از فتواهای قتل و غارت جناب پاپ که به عنوان مجوز در جیب بوش قرار گرفته است هم که مطلع هستید؟! از این منظر، چنین اقداماتی از سوی بوش، نوعی عملیات ایذایی محسوب می شود تا زمانی فرا برسد که جنگ امریکا با عراق، به جنگ دیگری در منطقه پیوند بخورد. امریکا بنا دارد که به زعم خود ریشه‏ی اسلام را بخشکاند و حتی اعراب منطقه بدانند که امریکا در ذهن خود پرورانده است که پس از نابودی (؟) اسلام ناب محمدی(ص)، اسلام های التقاطی و دست ساز، و دولت های میزبانش را نیز نابود سازد!

حتی مبادا جنگ کنگره و کابینه را در امریکا جدی بگیرید. این نوع اختلافاتِ سیاسی ِ داخلی، منافی خوی استکباری سیاستمداران هر دو جناح امریکا نیست و جنگ های جاری، سیاسی و برای کسب قدرت در داخل امریکاست و هر کدام از جناح‏ها که در رأس قدرت باشند، چه دموکرات و چه جمهوری‏خواه، هدفشان به‏راه‏انداختن جنگ‏های صلیبی است. امریکا به سوی نابودی خود گام‏های بزرگ و برگشت ناپذیری را برداشته است. هدف غایی امریکا – به خیال خود – نابودی اسلام است. هدفی که پی‏گیری‏اش امریکا را نابود خواهد ساخت. هدف غایی امریکا نابودی نور خداست و از این جهت مطلع این یادداشت این بود که: «یریدون لیطفؤا نورالله بأفواههم والله متمّ نوره و لوکره الکافرون»؛ آری آن جلوه که فانی نشود نور خداست.

پیام رهبر معظم انقلاب [لینک]

پاورقی: 1- سوره مبارک صف / آیه 8. یعنی: آنان می خواهند نور خدا را با دهان خود خاموش سازند؛ ولی خدا نور خود را کامل می کند هر چند کافران خوش نداشته باشند. (ترجمه مکارم شیرازی)ای میل خود را وارد نمایید تا از به روز شدن این وبلاگ مطلع شوید.

Powered by WebGozar

 RSS 


ترجمه قالب توسط امیر عباس

فهرست یادداشت‏های این وبلاگ
جنگ‏های صلیبی در راه است - جامی از فرهنگ
امیر عباس
فکر می‏کنم در زمینه‏ی تخصصی‏ام کارهای زیادی هست که باید انجام بدهم و هنوز کارم را آغاز نشده می‏دانم. با این امید زندگی می‏کنم که در آینده طرح‏های بی‏شمار ادبی و فرهنگی خود را به نتیجه برسانم. یادداشت‏های این وبلاگ ممکن است از سر دلتنگی و یا از روی نقد یا تحلیل باشند و در هر صورت سعی می کنم صبغه‏ی فرهنگی وبلاگ حفظ شود؛ فقط سعی می کنم، همین!