سفارش تبلیغ
صبا ویژن
بسم اللهِ الرَّحمن الرَّحیم
جامی از فرهنگ
صفحه اصلی ای میل مدیر وبلاگ شناسنامه مدیر وبلاگ
یادداشت‏های پراکنده‏ی یک نوجوان سی و هشت ساله
یک نگاه
 عکس از مهر نیوز

یک سخن
در باب عاشورا آنچه که عرض مى‏کنم - البته یک سطر از یک کتاب قطور است - این است که عاشورا یک حادثه‏ى تاریخىِ صرف نبود؛ عاشورا یک فرهنگ، یک جریان مستمر و یک سرمشق دائمى براى امت اسلام بود. حضرت ابى‏عبداللَّه (علیه‏السّلام) با این حرکت - که در زمان خود داراى توجیه عقلانى و منطقى کاملاً روشنى بود - یک سرمشق را براى امت اسلامى نوشت و گذاشت. این سرمشق فقط شهید شدن هم نیست؛ یک چیزِ مرکب و پیچیده و بسیار عمیق است. سه عنصر در حرکت حضرت ابى‏عبداللَّه (علیه‏السّلام) وجود دارد: عنصر منطق و عقل، عنصر حماسه و عزت، و عنصر عاطفه. (مقام معظم رهبری)

آرشیو
بازدیدها
  • امروز جمعه 100 اردیبهشت 3
  • بازدید کل 191439
  • بازدید دیروز 35249
  • بازدید امروز 5948
پنج شنبه 85/12/10
ستاره‏ی راهنما داریم

دیروز در جمع خواهران دانشجوی بسیجی ِ عازم سرزمین نور بودم. خواهرانی که قلبشان با یاد شهدا می تپد و برای بازدید از مناطق مرزی جنوب و قدمگاه شهیدان، لحظه ها را می شمارند.

بعد از چند کلمه صحبت - از باب «هیچکس نبود این آمد» - خواهری که خود را معاونت آموزشی دانشکده معرفی کرد، چنین گفت:«جوّ خیلی بدی شده و ما خجالت می کشیم برای نام گذاری ها از اسم شهیدان استفاده کنیم!» در حالی که این جانب در عرایضم گفته بودم:«نور از تاریکی نمی ترسد و به محض ورودِ نور تاریکی از بین می‏رود.» و به خواهران محجبه‏ی بسیجی عرض کرده بودم:«مبادا از کثرت انحرافات و منکرات وحشت کنید. باید آن همه تأثیرگذار باشید که شما محیط را بسازید و مگر نه اینکه "جاء الحق و ذهق الباطل"؟ ...».

اما خواهر محترم مسئول که همراهی خودش را با کاروان زائرین قدمگاه شهیدان بعید می‏دانست، معتقد بود:«همه‏ی کسانی که به اصول انقلاب اسلامی پایبند هستند در حال دق کردن هستند.» به ایشان گفتم که ستاره‏ی راهنمای ما مقام معظم ولایت هستند و نظرشان در باره‏ی وضعیت فعلی و آینده‏ی کشور این گونه نیست، اما ایشان بر نظر خود پای فشردند تا به دلیل سخن‏رانی ِ دوست دیگری، رشته ی بحث قطع شد.

گاهی می بینیم که دانشجویانمان چقدر از مسئولین‏شان در درک موقعیت و تبعیت از ولایت فقیه جلوتر هستند و در هر حال باید قبول کنیم که ستاره‏ی راهنمای ما ولایت فقیه است و بازوی اجرایی منویات مقام معظم ِ ولایت ِ فقیه، بسیج می باشد. یاد و نام معمار انقلاب اسلامی، حضرت امام خمینی (رضوان الله تعالی علیه) جاودان باد که با تبیین جایگاه ولایت فقیه و دستور تشکیل بسیج، آینده‏ی انقلاب اسلامی ایران و جهان اسلام را بیمه کرد.ای میل خود را وارد نمایید تا از به روز شدن این وبلاگ مطلع شوید.

Powered by WebGozar

 RSS 


ترجمه قالب توسط امیر عباس

فهرست یادداشت‏های این وبلاگ
ستاره‏ی راهنما داریم - جامی از فرهنگ
امیر عباس
فکر می‏کنم در زمینه‏ی تخصصی‏ام کارهای زیادی هست که باید انجام بدهم و هنوز کارم را آغاز نشده می‏دانم. با این امید زندگی می‏کنم که در آینده طرح‏های بی‏شمار ادبی و فرهنگی خود را به نتیجه برسانم. یادداشت‏های این وبلاگ ممکن است از سر دلتنگی و یا از روی نقد یا تحلیل باشند و در هر صورت سعی می کنم صبغه‏ی فرهنگی وبلاگ حفظ شود؛ فقط سعی می کنم، همین!