سفارش تبلیغ
صبا ویژن
بسم اللهِ الرَّحمن الرَّحیم
جامی از فرهنگ
صفحه اصلی ای میل مدیر وبلاگ شناسنامه مدیر وبلاگ
یادداشت‏های پراکنده‏ی یک نوجوان سی و هشت ساله
یک نگاه
 عکس از مهر نیوز

یک سخن
در باب عاشورا آنچه که عرض مى‏کنم - البته یک سطر از یک کتاب قطور است - این است که عاشورا یک حادثه‏ى تاریخىِ صرف نبود؛ عاشورا یک فرهنگ، یک جریان مستمر و یک سرمشق دائمى براى امت اسلام بود. حضرت ابى‏عبداللَّه (علیه‏السّلام) با این حرکت - که در زمان خود داراى توجیه عقلانى و منطقى کاملاً روشنى بود - یک سرمشق را براى امت اسلامى نوشت و گذاشت. این سرمشق فقط شهید شدن هم نیست؛ یک چیزِ مرکب و پیچیده و بسیار عمیق است. سه عنصر در حرکت حضرت ابى‏عبداللَّه (علیه‏السّلام) وجود دارد: عنصر منطق و عقل، عنصر حماسه و عزت، و عنصر عاطفه. (مقام معظم رهبری)

آرشیو
بازدیدها
  • امروز جمعه 100 اردیبهشت 3
  • بازدید کل 191432
  • بازدید دیروز 35249
  • بازدید امروز 5941
شنبه 86/4/9
هدف بوش تبدیل عراق به اسرائیل دوم است

اشاره: پس از تخریب مجدد سامرا توسط عمال امریکا، یادداشتی به قلم امیر عباس خواندید که جنگ‏های صلیبی در راه است. در آن یادداشت آمده بود که امریکا به عراق نیامده تا خارج شود و گفته شد که امریکا با دست زدن به اقدامات ایذایی، درصدد است تا جنگ عراق را به جنگ دیگری در منطقه پیوند بزند. همچنین در آن یادداشت خواندید که جنگ کنگره با کابینه را جدی نگیرید و هر دو حزب قدرت طلب امریکا در اسلام ستیزی وجه اشتراک دارند. اکنون یادداشتی را بخوانید که الجزیره پرده ی دیگری از خواب های جورج بوش را به نقل از خودش افشا کرده است. بوش در سخنانی، بار دیگر حادثه ی 11 سپتامبر را به مسلمانان نسبت داده و گفته است که با مسلمانان خواهد جنگید! این یادداشت در کیهان امروز نیز به چاپ رسیده است. بخوانید و باور بفرمایید که جنگ های صلیبی در راه است.

جورج بوش اعلام کرد که قصد دارد عراق را به اسرائیل دوم مبدل کند. به گزارش پایگاه خبری الجزیره، رئیس جمهور آمریکا طی سخنانی در دانشکده نیروی دریایی در «رود آیلند» ادعا کرد :«رژیم اسرائیل از یک دموکراسی کارا و مناسب برخوردار است که به وسیله ی آن به خوبی از عهده ی مسئولیت های خود برمی آید و این دقیقاً همان چیزی است که ما در عراق به دنبال آن هستیم.» بوش دموکراسی از نوع صهیونیستی را برای عراق الگویی مناسب خواند و اظهار داشت:«ارتش آمریکا در عراق تازه در اول راه جنگ است

الجزیره به نقل از بوش نوشت: «هدف مأموریت آمریکا در عراق صرفاً ازبین بردن آشوب ها و خشونت در این کشور نیست، بلکه درگیر شدن بلندمدت برای به وجود آوردن دموکراسی به رغم ایجاد اغتشاش در این کشور است.» بوش در ادامه بار دیگر حادثه ی 11 سپتامبر را به جهان اسلام نسبت داد و گفت:«ما با عاملان این حادثه خواهیم جنگید، چرا که پای منافع بسیاری درمیان است.» رئیس جمهور آمریکا شکست در عراق را رد کرد و گفت:«استراتژی جدید دراین جنگ تحول ایجاد خواهد کرد و کنگره باید در این زمینه صبر پیشه کند.» بوش با تشبیه اوضاع عراق به اسرائیل گفت:«همان طور که اسرائیلی ها علی رغم مواجهه با عملیات انتفاضه ی فلسطینیان، دست از اهداف خود برنمی دارند، ما نیز عراق را تا رسیدن به اهدافمان در آن رها نمی کنیمای میل خود را وارد نمایید تا از به روز شدن این وبلاگ مطلع شوید.

Powered by WebGozar

 RSS 


ترجمه قالب توسط امیر عباس

فهرست یادداشت‏های این وبلاگ
هدف بوش تبدیل عراق به اسرائیل دوم است - جامی از فرهنگ
امیر عباس
فکر می‏کنم در زمینه‏ی تخصصی‏ام کارهای زیادی هست که باید انجام بدهم و هنوز کارم را آغاز نشده می‏دانم. با این امید زندگی می‏کنم که در آینده طرح‏های بی‏شمار ادبی و فرهنگی خود را به نتیجه برسانم. یادداشت‏های این وبلاگ ممکن است از سر دلتنگی و یا از روی نقد یا تحلیل باشند و در هر صورت سعی می کنم صبغه‏ی فرهنگی وبلاگ حفظ شود؛ فقط سعی می کنم، همین!